На международен медицински симпозиум американски професор пита българския си колега:
- Колега, във вашата страна, имали ли сте случаи, да лекувате един болен от някаква болест, а после при аутопсията да се окаже, че е била съвсем друга.
- Не, разбира се. У нас от каквото ви лекуват, от това си умирате.
Професорът се усмихва дружелюбно на видимо нервен студент, който сяда да го изпитват.
- Да, струвате ми се познат - казва професорът. - Не сме ли се
виждали с Вас и преди?
- Да, миналата година се явявах при Вас. Но за съжаление не взех изпита.
- Този път съм сигурен, че всичко ще мине отлично. Помните ли какъв беше първия въпрос, който Ви зададох миналата година на изпита?
- Вие попитахте:"- Не сме ли се виждали с Вас и преди?"