В Морската градина мъж се е качил на улично кантарче да се премери. Пуфти, пъшка, по едно време хванал с две ръце огромният си корем и го повдига нагоре. покрай него минава дългокрако девойче и ехидно отбелязва:
- Господитне, това няма да ви помогне...
- Разбира се, че ще помогне! Как иначе да видя цифрите на кантарчето?!
Двама пияни си тръгват от кръчмата мъртво пияни...По пътя падат в една яма.Опитвали се да излязат,опитвали се,но не могли.Тогава единия казал на другия:
-Е брато,аз се пробвам за последен път,ако не успея ще си хода.