От един автомобилен форум:
Въпрос: Проверявам нивото на маслото с щеката и е сухо! Но таблото показва, че е нормално и лампичката за маслото не свети. На кого да вярвам на щеката или на лампичката?
Отговор:
Вадя си члена, меря с линийката - 15 см., а жената казва - на усещане е 5 см! На кой да вярвам на линийката или на жената?
Двама евреи, излизайки от синагогата, виждат просяк на стълбите с протегната към тях ръка. Понеже били пред храма, първият се смилил и му дал една стотинка. Подминавайки просяка, другият евреин казал:
- Това беше и за двамата!