Мъж вижда във вагона плачеще жена, стояща на прозореца, и я пита:
- Какво се е случило, госпожо? Защо плачете?
- Ах, - изхлипала жената, - моят мъж слезе на гарата да купи вестници, а влакът тръгне без него.
- О, съчувствам ви. Ужасно е да се остане във влака без нещо за четене.
Мразовита зимна вечер. В студената зала лектор предава поредната си лекция, а на последния чин, до едно счупено стъкло стоят студент и студентка и мръзнат. По едно време лекторът се обръща към студента:
- Колега, духа ли ви?
- Аааа, не ... само ми го държи ...