Мониторът е главното в компютъра. Това го знаят даже холивудските сценаристи: едва ли не във всеки втори екшън може да се види унищожаване на компютър чрез разстрел на монитора. Няма монитор - няма компютър!...
В Автобуса <BR>Баба към тийнейджър:<BR>- Младеж ще станеш ли да седна, защото ме болят краката?<BR>Той:<BR>- Ти на мойте години ставала ли си?<BR>Бабата:<BR>- Да!<BR>Той:<BR>- Е за т’ва сега те болят краката.