Първомайския Дърводелец Бай Петка отишъл да цепи дърва в близката горичка, видял едно дърво и започнал да го цепи. Цепил.... Цепил... и преди да го отсече дървото му проговорило с човешки глас:
- Дърварю!!.. Моля ти се не ме сечи. Ще ти изпълня 3 желания в замяна.
Дърварят се учидил как дърво може да му проговори, но се съгласил.
- Какво Ще е 1 вото ти желание? - пипитало дървото
- Искам Едно куфарче с пари. - казал Бай Петка
Готово!.. Дървотот изпълнило желанието.
- Какво е второто ти желание ? - попитало пак дървото.
- Ами искам едно Ферари. - Казал с усминато лице Петка
Речено-Сторено. Едно ферари цъфнало до БАй Петка.
- Какво Ще е 3 тото ти желание? - попитало дървото.
Бай Петка Отговорил:
- Абе Дръвчо Начи.. Много ама мНого искам някоя девствена Първомайка така за женица да ми намериш?
- Дървото се Опулило и казало ... ЪъъъъЪ Няма да е. РЕЖИ МЕ! РЕЖИ МЕ!!
От Брюксел са съобщили, че на Балканите е избухнала епидемия от
СПЕН = (Синдром за Придобита Енергийна Недостатъчност).
Причинители на болестта са политически вируси. Симптомите са
Козлодуйски сърбеж, съпроводен с болка и високи цени.
Имунизация не е открита. Препоръчва се психотерапия.