Вървят двама през пустинята и умират от жажда . По
едно време гледат в далечината кладенец и тръгват да бягат със страшна сила към него . Стигнали и се надвесили от горе му обаче нищо не се вижда.
- Дай да хвърлим един малък камък - казал единия - за да чуем колко е дълбоко.
Хвърлили го те ама нищо.
- Да хвърлим един по-голям ! - казал другия.
Хвърлили го, ама пак нищо . Накрая видяли една траверса и с голям зор я замъкнали и я пуснали . Пак нищо . По едно време гледат една овца бяга към тях и хоп, скочила в кладенеца . Те двамата се опулили. В това време минава един овчар и ги пита :
- Абе да сте виждали една овца ?
И единия казал :
- Да бе току що скочи в кладенеца!
А овчаря :
- Ба си мамата, така яко я бях вързал за една траверса.
Събрал Господ всички светци да решат как да става човешкото зачатие.Свети Петър казал:
- Мене ако питате, трябва да е като божието зачатие - без секс.
Свети Георги казал:
- Аз мисля, че трябва всичките зачатия да стават от Господа, че да не се раждат повече такива змейове!
По едно време Свети Йоан Златоусти казал:
- Аз пък мисля, че трябва да си става по отвърдения вече метод, със секс!
В този момент Света Дева Мария се изцепва:
- Златни ти уста, Йоане!