Българина, американеца и англичанина решили да направят саможертва в името на родината си. Качили се на един небостъргач и всеки трябвало да скочи от него.
Първи бил американеца. Той казал:
- В името на родината си оставям тези милиард долара и скочил.
Англичанина направил същото. Българина казал:
- В името на родината си взимам парите и изчезвам.
- В Монголия имат обичaй: когaто в семейството се роди син - бащата посажда дърво. Ако синът порасне глупав - отсичат дървото...
- Бил съм Монголия... Степ до хоризонтa...