Първият учебен ден след ваканцията. Учителят оглежда класа:
- Добре дошли деца! Всички сте празнично настроени, всичко е наред, момиченцата, като момиченца, момченцата като момченца, само ти Иванчо защо си с плитки и панделки?
- Аз съм Иванка, г-не!
- Я да видим!
Учителят барнал здраво Иванка за чатала и стиснал ръка.
- Оох, боли! Недейте г-не!
- Ами защо казваш, че си Иванка?
Късно вечерта. Момиче си вървяло по тъмна улица. След нея стъпки. Тя тръгнала да бяга. Стъпките я настигнали и един мъж я сграбчил:
- Сега ще те изнасиля !
- Не, не, моля ви, не !
- Няма „НЕ”! – Крещи насилникът.
- Моля ви, не ме изнасилвайте, ще ви направя свирка...
Насилникът поспрял за момент, помислил и се съгласил. Момичето му направило свирката. Изправило се и лапнало цигара като казало:
- Дай огънче !
Мъжът бръкнар в джоба, извадил запалка и огънчето осветило лицата им...
- Радке ?!?!
- Татко ?!?!
- Абе ти ‘що пушиш ма ?!?!!!!