Един дядо отива в ресторант да си похапне нещичко.
След като приключил с основното хапване решил да си поръча десерт и викнал келнера:
- Ако обичате ще може ли един Ошав?
Келнера малко очуден казва на дядото:
- Господине, ако желаете можем да си сервираме пресен компот от сливи.
Дядото отговаря окончателно:
- Няма нужда синко моето време мина сега съм на сухи сливи.
В лекарския кабинет влиза мъж с подута ръка:
- Докторе, ръката ме боли много! Може да е пукната или счупена.
- И очите ли те болят?
- Не, само ръката...
- А онази работа не те ли боли?
- Не! Само ръката! Защо задаваш такива глупави въпроси?
- Защото на вратата ми пише с огромни букви "Уролог"!