Баща завел сина си на риболов. Хвърлил въдицата и двамата зачакали. Седяли така много време, обаче нищо не кълвяло.
Бащата:
- Сине донеси от колата тесто - ще ловим на него.
Синът:
- Ама тате, аз не знаех, че е за риболова и го изядох.
- Е нищо, донеси хляба!
- Е да де, ама аз не знаех, че и той е за риболова и по пътя го изядох целия.
- Значи да знаеш - никога вече няма да те взимам с мене за риба. Айде дояждай червеите и да си ходим!
Една жена чакала на вратата, с точилка в ръка, пияния си мъж да се прибере. След като се показал на вратата, тя започнала да го хока:
- Всеки ден едно и също! Прибираш се пиян след полунощ и лягаш да спиш без да продумаш и дума!
А мъжът се обадил:
- Виж сега, жена. Всяка вечер ти ме чакаш с точилката на вратата и ми се караш, а аз пия един ден винце, на другия - ракийка, на третия - мастичка... Кой всъщност прави едно и също?