Първи закон на вежливостта:
Избирайки нужния ви телефонен номер, поздравете, поговорете за времето, как е здравето, и чак тогава уточнете - това ли е номера, който ви трябва.
Отчаян мъж стои и в бара и като замръзнал! Не реагира!
Отива един рокер да се заяжда с него.
- Ей, ставай!
Нашия стои.
- Ставай, копеле!
Не реагира. Рокерът му изпива водката на екс и пита:
- А сега пак ли ще мълчиш, бе, а!?
- Ами какво да кажа? - проговаря най-сетне нашия - Обраха ме. Напуснах работа. Разведох се. Оперираха ме. Дъщерята бременна и не знае от кого. А сега и ти, идиот такъв ми изпи водката с отровата, дето си я бях приготвил...