Белите блокирали дивизията. Няма какво да се яде. Седи Петка и мечтае:
- Сега да имаше един самун хляб… Ти, Василий Иванич, ам и аз ам-ам…
Василий Иванич се обърнал и пернал Петка зад врата:
- Защо отхапваш по два пъти, ти, бе?…
Ефрейтор пред строя:
- В армията ще служите по двайсет и пет часа в денонощието.
Глас от строя:
- Но денонощието има само двайсет и четири часа.
- Първо, ако искате да кажете нещо, то стоите си и си мълчите. А второ: войникът в армията става с един час по-рано!