Англичанин, французин и българин в командировка. В течение на разговора всеки споделя как разбира дали жена му е изневерявала докато го е нямало:
Французинът:
- Ами аз наемам частен детектив. По цял ден следи жена ми и като се върна ми дава отчет.
Англичанинът:
- Аз залагам на високите технологии. Уеб камери в спалнята, микрофони в чантата... от всякъде мога да проверя.
Българинът:
- Ама как може да давате пари за глупости бе! Аз като се върна, първо отивам при съседката и и забивам въпроса "Ти що кръшкаш на мъжа си ма? "... и се почва веднага "Аз ли кръшкам бе! Че то моето кръшкане ли е? Ти твоята хубостница да я знаеш докато те нямаше...."
Червената шапчица, Иван Вазов
…накрая народът се умири.
Сега най-малкото човече - момиченце с червена забрадка, което спеше на ръцете на баба Иваница, разбудено от шума, изплака.
- Спи, бабината, спи, че вълците ще дойдат да те грабнат - казваше му баба Иваница, като го люшкаше на коленете си.
Старата чорбаджийка се навъси.
- Мале - каза той, - стига си плашила с тия вълци детето! Ще му оживей страхът на сърцето.
- Ех, така зная аз - отговори баба Иваница, - и нази са с вълци плашили, че и аз тебе малко съм те плашила.. та и не са ли за плашене, да ги порази господ! Седемдесетгодишна жена съм и ще умра, дето го рекли, с отворени очи: нема да дойде един ловджия да ни отърве от тия пущини, що се навъдиха тъдява!
- Бабо, аз, кога пораста, ловджийка ще стана! - извика с пламнали очи момиченцето. - Ще тръгнем аз и бачо Васил, и бачо Георги, ще вземем тейковата кремъклийка и всичките вълци ще ги опушкаме!
- Оставете баре един жив, бабината!