Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV
Червената шапчица, Иван Вазов …накрая народът се умири. Сега най-малкото човече - момиченце с червена забрадка, което спеше на ръцете на баба Иваница, разбудено от шума, изплака. - Спи, бабината, спи, че вълците ще дойдат да те грабнат - казваше му баба Иваница, като го люшкаше на коленете си. Старата чорбаджийка се навъси. - Мале - каза той, - стига си плашила с тия вълци детето! Ще му оживей страхът на сърцето. - Ех, така зная аз - отговори баба Иваница, - и нази са с вълци плашили, че и аз тебе малко съм те плашила.. та и не са ли за плашене, да ги порази господ! Седемдесетгодишна жена съм и ще умра, дето го рекли, с отворени очи: нема да дойде един ловджия да ни отърве от тия пущини, що се навъдиха тъдява! - Бабо, аз, кога пораста, ловджийка ще стана! - извика с пламнали очи момиченцето. - Ще тръгнем аз и бачо Васил, и бачо Георги, ще вземем тейковата кремъклийка и всичките вълци ще ги опушкаме! - Оставете баре един жив, бабината!
Любими Герои 2,933 прегледа
Следващ →

Още вицове

ММладоженец пита приятеля си: -Дали жена ми ще ме обича по-вече ако отслабна 20 килограма? -Много по-вече ще те обича, ако направиш така, че тя да наддаде с 20 грама....злато! Пътува жена в претъпкан автобус. По някое време се сепва и почва трескаво да си рови в чантата и да изброява: - Яйцата, чадъра, перуката... , ох, всичко е тук. Пътува, пътува, но тъй като автобуса е препълнен, тя продължава да е неспокойна и пак си проверява чантата: - Яйцата, чадъра, перуката, всичко е тук. При поредното пребъркване на чантата си, чува възбуден мъжки глас до себе си. - Госпожо, престанете да ми бъркате в панталона. Яйцата, чадъра , перуката са тук, но вие сте си забравили чантата... Eдно врабче летяло. По пътя се задал един моторист и се сблъскал с врабчето. Птицата изпаднала в кома и човекът я прибрал у дома си.След 40 дена врабчето се събудило в клетка и се огледало - вода, храна, решетки... "сигурно при сблъсъка съм го прибил и сега съм в затвора" В днешно време всички обичат Родината. Само, че в различни места... В травматологията разговарят болните целите в гипс. — Ти как пострада? — Натресох се в един гараж. — Колата, разбира се, е на сол? — Не, аз се прибирах пеша.