Три мравки си вървели една зад друга.
Първата мравка казала:
- Пред мен няма мравки, зад мен има две мравки.
Втората казала:
- Пред мен има една мравка и зад мен има една мравка.
Третата мравка казала:
- Пред мен няма мравки и зад мен няма мравки.
Какъв е извода от това?
- Че третата мравка мила мравка лъжец.
Поляк влиза в църква и казва на свещеника:
- Отче, сгреших...
- Изповядай греха си, чадо...
- Измамих евеин, отче...
- Чадо, това не е грях - това е чудо...