SS загражда квартирата на Щирлиц. Мюлер се провиква:
- Щирлиц, обграден си, излизай! Знаем, че си вътре!
Щирлиц също знаеше, че е вътре, но упорито мълчеше…
Марийка стояла върху купа сено, а Иванчо отдолу й викал:
- Марийке, аре слез при мен!
- Аааа, ти искаш да ме любиш...
- Няма бе!
- Ами че тогаз защо да слизам?