Червената шапчица отива на гости при баба си. Както си вървяла и хоп една вълча глава се подава от храстите. Отминала тя и нищо.
- Вълчо няма ли да ме питаш къде отвам?
- Къде отиваш?
- При баба. ....а няма ли да ме питаш какво нося?
- А какво носиш?
- Пита и мед.
А вълкът пита:
- А тоалетна хартия носиш ли?
Един ученик имал слаб успех. След редица неуспешни опити , майката се обърнала към бащата:
- Направи и ти нещо за това дете ! Поговори с него !
- Добре бе жена, Ще говоря с него !
Завел бащата сина си в елитно заведение пълно с готини мацки. Седнали на масата , а на сина се оцъклили очите :
- Тате, тате ? Кой ги еб. тия мадами ?
- Отличниците сине ! Отличниците !