Срещат се двама старци, които не са се виждали отдавна. От приказка на приказка единият казва:
- А помниш ли едно време как се състезавахме кой ще се изпикае по-надалеч? Я да опитаме пак.
Застават до пътя и почват. По едно време единия се обажда:
- Ех, старост-нерадост... Не мога вече като едно време. Улучих си обувките.
А другия казва:
- Значи печелиш.
Една жена се прибира вкъщи с такси. Когато пристигнала шофьорът казал:
- 14, 80лв.
Жената потърсила портфейла си , но не го намерила. Шофьорът видял това и й казал,че ще си плати по друг начин. Запалил колата и я завел на една поляна, постлал един чаршаф на нея и се обърнал към жената. Още преди да каже нещо клиентката казала:
-Но, господине, моля ви се недейте така,аз съм женена, вкъщи имам 3 деца...
А, шофьорът я прекъснал:
- Аз пък вкъщи имам 30 заека. Започвай да скубеш трева и да я събираш в чаршафа!