Турист сяда в испански ресторант и разглежда менюто. Гледа ястие: "Корида". Поръчва си го и остава много доволен - порцията съдържа две огромни "яйца" от бик.
След време пак идва в Испания и пак си поръчва от същото. Този път обаче му носят две съвсем малки яйца. Пита келнера:
- Защо толкова малки тоя път?
- Ами коридата си е корида, господине. Кога бика, кога матадора...
Внук попитал дядо си:
- Дядо, къде е фенерчето?
- Защо ти е фенерче?
- Отивам на среща.
Дядото казал:
- На времето ходехме на срещи без фенерчета.
- Ами, виж (сочи с пръст към баба си), че си я намерил в тъмното.