Пътуват в един вагон заек, лисица, вълк и мечка. Щом потеглил влака заека извадил една китара и започнал да пее:
- "Пътували, пътували, пътували, два вагона зайци..."
И така половин час. На лисицата и писнало по едно време и казала:
- Ей, заек, писна ми от теб. Излизай навън да се разберем!
Излизат и след няколко минути лисицата се връща със синина под окото. А заека започва отново:
- "Пътували, пътували, пътували, два вагона зайци..."
След половин час на вълка му писнало и казал:
- Я излизай навън да се разберем!
Излезли навън и след пет минути вълка влиза със синина под окото. А заека си знае своето:
- "Пътували, пътували, пътували, два вагона зайци..."
След половин час и на мечката и писнало, и тя:
- Заек, излизай навън да се разберем с тебе!
А лисицата и вълка в един глас:
- Мецо, не излизай навън с тоя, че те наистина са два вагона....
Един решил да си изпробва новата спортна кола и излязал на една магистрала. Тамън тръгнал и гледа един дядо с една крава маха на стоп. Спрял той и му казал:
- Абе, аз ще те кача, ама тая крава?
- А, нищо бе момче - тя ще бяга след колата!- казал дядото.
Позачудил се оня ама качил дядото и вързали кравата отзад за теглича. Тръгнали, вдигнал 100 - гледа кравата бяга, вдигнал 150 - кравата пак бяга, вдигнал 200 и се ядосал:
- Абе, не трябваше да те качвам аз тебе с тая крава, сега не мога да си опъна колата до край!
- Защо бе, какво има? - зачудил се дядото.
- Ми ето я, изплезила език...
- От коя страна го изплезила?
- Ми от ляво...
- Ми внимавай, ще те изпреварва от ляво...