Бабата пее приспивни песни на внучката си. Пее час, втори, трети...
Накрая спира да си почине. Внучката отваря очи и пита:
- Бабо, а може ли сега да заспя?
Събрали се блондинките на конгрес с цел да докажат пред света, че не са тъпи. Изкарали най-умната отпред. Арбитърът я попитал:
- "Колко прави две и две?"
- "Пет"
Публиката се развикала:
- "Още един шанс! Още един шанс!"
Арбитърът се съгласил:
- "Колко прави три и три?"
- "Седем!"
Публиката пак вика:
- "Още един шанс!"
Арбитърът се съгласил и на трети шанс:
- "Колко е четири и четири?"
- "Осем!"
Публиката се развикала:
- "Още един шанс!"...