Иванчо седи в час по български и яде баничка. Учителката:
- Иванчо, ти не знаеш ли, че по време на урок не трябва да се яде баничка? Между другото в какъв род е "баничка"?
- В мъжки, госпожо!
- И защо?
- Защото е с яйца!
Кара си един човечец Трабанта и по невнимание удря BMW-на един мутри.
Примирил се човека с неславния си край, излезнал от трабанта така и така ще мре поне да има защо, взел един водопроводен ключ и почнал да троши прозорци, огледала, фарове. Качил се в Трабанта и изчезнал. В същото време едната мутра тъкмо затварял ченето си от изумление и казал.
- Абе браточки представятели си к’во щеше да стане ако ние го бяхме ударили!!!