- Мамо, мамо! - вика разплакан Иванчо на майка си - тате ме наби два пьти!
- Защо бе, моето дете?
- Първия път, защото му показах бележник, пълен с двойки, а втория - като му казах, че това е неговият бележник като е бил ученик!
Блондинка отива при адвокат и пита:
- Вярно ли е, че при развод може да се получи половината състояние на мъжа?
- Ако се направи всичко правилно, то да, възможно е. А защо искате да се разведете?
- О, не, аз засега само искам да намеря подходящия мъж.