ЧБМ на всички!Добре дошла е, щом не ни забрави
и мартеничките за нас направи.
С усмивка ведра днес я поздравявам.
за "патерицата" се извинявам.Е бабче, ти нали ме знаеш
не се обиждай, че те обвинявах,
а сам да те посрещна аз пропуснах.
Почерпката за тебе си остава.Пък ти ще ни дариш с приятно време
да можем на разходка да поемем.
Да си дариме мартенички свежи.
да разцъфтят в сърцата ни надежди.
Съществува цяла гама отенъци на сивото.
Има сиво преливащо в розово - на щастието,
сиво-бежов цвят - на земята,
сивосиньо, което жали за небето,
но има и едно сиво подобно на смола, на непрозрачна мазилка, задушаващо сиво, дори и когато е светлосиво.
Тази грозна сивина на облаците - сивина, която те кара да се съмняваш, че понякога е имало и хубави дни.