Влиза в квартирата бандит и заплашвайки с нож домакинята, пита:
- Казвай! Къде са парите?
- Ако ви кажа, нали няма нищо да ми направите? - треперейки от страх, казва жената.
- Няма!
- Закълнете се!
- Добре де!
- Парите са в банката...
На вратата се звъни.
- Кой е?
- Ние сме съседите от долните етажи.
- Какво има?
- От таваните ни тече!
- Сериозно?
- Бихте ли си затворили крана в банята? Че както тече, ще вземете да си намокрите краката, да се простудите, да хванете пневмония и да умрете... Пък ако не умрете, ние сме тук, за да ви извием врата!