Един човек редовно се молел на Бога:
- Господи, защо не оправиш положението на земята? Навсякъде разврат, мърлящина, хаос…
По едно време на господа му писнало и му отговорил:
- Виж сега, ти чел ли си Библията?
- Да.
- Там какво пише за хората?
- Че са създадени по Твой образ и подобие.
- А теб примерно мързи ли те да работиш?
- Да.
- Е, какъв е извода тогава?
Учителката на малкия Иванчо извежда класа на разходка из Морската градина. На една полянка Иванчо забелязва две кучета едно върху друго и пита:
- Госпожо, какво правят тези кученца?
- Ами, едното си е счупило крачето и другото кученце му помага.
След кратък размисъл Иванчо казва:
- Ех, тъй е в живота - ти му помагаш, а то ти го начуква отзад...