Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Минавал Буда с многочислените си ученици през едно село. Събрали се негови противници и започнали злобно да го оскърбяват. Той ги слушал спокойно и мълчаливо. И от това спокойствие те се почувствали странно. Почувствали се неловко, оскърбяват човека, а той слуша ругатните им, все едно са музика. Нещо явно не е наред. Един от тях попитал Буда: - Какво става? Ти не разбираш ли, че говорим за теб? - Именно при моето разбиране е възможно такова дълбоко мълчание, - отговорил им Буда. - Ако бяхте дошли при мен преди десет години, бих се нахвърлил върху вас. Тогава не разбирах, а сега ми е ясно. Няма да наказвам себе си заради вашата глупост. Ваша работа е дали да ме оскърбявате или не, но да приемам вашите обиди или не - в това се състои моята свобода. Вие не можете да ме засегнете с обидите си. Аз просто се отказвам от тях: те не струват нищо. А сега моите ученици ще ви насерат от бой!..
Ученически 2,514 прегледа
Следващ →

Още вицове

Носталгията вече не е това, което беше... Четирима старци седят на игрището за голф и играят. - М-дааа, от година-на година, стиковете ми се струват все по-тежки и по-тежки - казва единият. - Ахаа, и разстоянието от дупка - до дупка става все по-голямо... - добавя другият. - И хълмчетата са по-стръмни от едно време.. - казва третият. Четвъртият, наслушал се на техните оплаквания ги прекъсва: - Стига мрънкахте, бе! Радвайте се, че още сме от правилната страна на тревата.... Алберт Айнщайн умира и отива на небето. Посреща го самият Господ. - Добре дошъл, Алберт! За нас е чест, такъв велик учен, такава велики формули измислил! Айнщайн казва: - Остави ги моите формули. Аз цял живот чакам този миг, та да видя твоята формула - онази, по която направи човека. Господ се дърпа: - Това са стари работи, нищо интересно няма, какво толкова... След дълго настояване Господ дава на Айнщайн едно смачкано листче. Ученият чете внимателно, по едно време се сепва и казва: - Но, Господи, тук има грешка?! - Е, да де... Една дама била с любовника си,когато изненадващо мъжът и се върнал от командировка. Къде, къде младежът се скрил на терасата. Да но мъжът го видял : - Какъв е този гол мъж на терасата ма жено ? -Шшш тихо. Беше при комшийката от горния етаж. Мъжът и се върнал и момчето се скрило на нашата тераса. -Щом е така може. Я жено върви купи бутилка вино да се почерпим с младежа. Младежа се успокоил, че е оттървал боя. Щом жената излязла мъжът казал: - Абе младеж, ако чукаше жена ми можеше да изпием бутилка вино. Но да чукаш любовницата ми заслужаваш голям бой. Бой, бой ........... Иванчо закъснял за училище. - Иванчо, защо закъсня? - Госпожо, сънувах, че съм на училище и ми беше толкова хубаво, че не исках да се събудя...