Съпруга разстроено пита:
- Защо винаги излизаш на балкона, когато пея? Не обичаш ли да ме слушаш?
- Не е това - отвръща мъжът. - Просто искам съседите да видят, че не те бия.
Мъж се обърнал към красива жена в бара.
- Да бях поет - да те опиша, да бях художник - да те нарисувам, да бях скулптор - да те изваям, а аз съм си един прост тенекеджия...