Чапай и Петка препускали на конете - гонели ги белите. Влизат те в гората, хващат се за клоните и белите ги подминали. Петка шепне:
- Не издържам повече, ще се пусна!
- Трай още малко, бе! Може да се върнат!
- Е, дай поне коня да пусна!
Син пита баща си.
- Тате дай 20 лв. да ида с гаджето на дискотека.
Бащата му дава, но след един месец след като този случай се повтарял често бащата отговаря.
- Ето ти 3 лв. и кажи че не си ме намерил.