Един мъж бил изправен пред съда за кражба на кола. След дълъг процес той бил обявен от съдебните заседатели за невинен. По-късно същия ден мъжът се върнал обратно в съда и потърсил сидията, който водел заседанията.
— Ваша чест – казал, – искам да арестувате онзи мой проклет адвокат.
— Но защо? – учудил се съдията. – Той те измъкна от затвора. Защо искаш да го арестуваме?
— Ами вижте, Ваша чест – обяснил чистосърдечно мъжът, – нямах пари да платя хонорара му и той взе колата, която бях откраднал.
Мъж, на който много му се хапва баница... Жена му обещава да направи, но този път той трябва да отиде за кори... Кофти - той не знае откъде да купи - никога не е пазарувал. Още е социализъм и всичко е дефицитно. Жената го насочва:
- Като видиш много жени да чакат на опашка, редиш се и купуваш три пакета...
Мъжът намира такова място, но без да знае се е наредил на опашка за дамски превръзки. За да има за всички се дават само по два пакета!
Идва неговия ред и той:
- Аз искам три пакета другарко!
- Не може, даваме само по два!
- Абе другарко, моля ви се, как само два?! Ако знаете колко е голяма на жената тепсията!!!