Живял един равин, и много обичал да играе голф. И в една събота, когато евреите не трябва да правят нищо, камо ли голф да играят, той не издържал, взел си стиковете и отишъл на полето. Видял го ангел небесен и обърнал внимание на Бог за това безобразие.
Бог казал:
- Сега ще го накажем!
Равинът ударил топката и уцелил дупката с един удар.
Ангелът, недоумяващо:
- И това ли му е наказанието?!
Бог:
- Ами да... Сега на кого ще може да се похвали?...
Двама напушени наркомана седят на поляната и гледат овчаря и белите овце. По едно време гледат, един орел идва и взима една от овцете. След минута се връща поставяйки черна овца.
- Видя ли това? - пита единият наркоман.
- Абе нищо особено, просто орелът играе на шах с овчаря. - отговаря вторият наркоман.