На един селски лекар му се наложило да отсъства за един ден от работа и помолил най-добрия си приятел, който не е лекар, да го замести и му казал:
- Виж сега, няма нищо страшно, няма да изписваш на пациентите сериозни лекарства,а ще им даваш само рециново масло (средство срещу запек).
На другия ден започнал да разпитва своя приятел как е минало, докато го е нямало.
- Еми имах трима пациента. Първият беше със запек и аз му дадох рециново масло.
- Браво, и той какво направи?
- Той го изпи, тръгна бавно и после се затича.
- Чудесно, а какво стана с втория пациент?
- Той беше с разстройство. И на него му дадох рециново масло.
- И той какво направи?
- Еми, изпи го, затича се, след малко се спря, махна с ръка и продължи бавно.
- А какво стана с третия?
- Той беше с кашлица.
- И на него ли даде рециново масло?
- Еми да, както ми каза.
- И той какво...?
- Ето го там, от вчера се е хванал за оградата и не смее да се изкашля.
В съда.
Съдията:
- Трябва да се опитате да стане друг човек.
- Не всички така мислят, господин съдия. Последния път, когато се опитах да го направя, ме осъдиха за фалшифициране на документи...