Пиян се вози в автобуса до една стара жена.
— Знаете ли, че отивате в ада така? – казала бабката.
Пияният станал и се провикнал към шофьора:
— Спрете да сляза! Объркал съм автобуса!
Внук пита дядо си:
- Дядо, къде е фенера?
- А за какво ти е фенер?
- Отивам на среща.
Дядото му отговаря:
- Аз навремето ходех на срещите без фенер.
- Ми виж (сочи баба си с пръст) какво си намерил в тъмното.