Един човек умрял от мързел. Отишъл при Свети Петър, той му претеглил греховете с везните и му казал:
- Ами ти си за рая, чадо мое.
Човека погледнал към рая - много и стръмни стълби нагоре:
- Абе аз по-добре да сляза в ада!
Свети Петър се учудил:
- Ами добре, ама щом си за ада трябва да ти изпълня три желания. Кажи първото?
- Ами... Едно магаре!
Появило се магаре.
- Давай второто?
- Да ме качиш на магарето, че ме мързи нещо.
Свети Петър го качил на магарето.
- А третото?
- Една жаба!
Свети Петър го изгледал учудено:
- Добре де, айде мързи те. Магаре ти дадох, даже те качих на него ама жабата за кво ти е?
- Абе да вика "тц тц тц" на магарето, че много ма мързи!
Лъвът се връщал от пазар. Решил да си вземе цигари и влязъл в кръчмата, която била на поляната до големия бор.
Купил цигари и лимонада... на бара седял бикът, който повикал лъва:
-Ей, лъв, ела да пием по една бира.
Царят на животните го погледнал странно и казал:
-Не мога бик... жена ми ме чака.
Бикът се изхилил и отвърнал:
-И какъв цар си щом те е страх от женати? Я погледни мене... пия бира и не ме интересува, тя ще сготви и ще ме извика!
Лъвът се усмихнал хитро и с висок глас казал:
-Бик, твоята жена е крава, а моята ЛЪВИЦА...