Един крадец откраднал една врата.Видял го един полицай и го подгонил.
- Спри! Стой! - извикал той.
Но крадецът не спрял и полицаят продължил да го гони.
По едно време вече почти го настигнал и крадецът нямало какво да прави - спрял, сложил вратата пред себе си и се свил зад нея.
Полицаят го настигнал, спрял пред вратата и извикал:
- Отвори!
- Няма да отворя!
Полицаят поклатил заканително глава и отсякъл:
-Нищо, аз запомних къде живееш - утре пак ще дойда!
Пациент при психиатъра:
- Имам раздвоение на личността, - оплаква се пациентът. - Струва ми се, че аз не съм аз, а сме двама.
- Нищо не разбирам, - казва докторът. - Повторете още веднъж, но имайте малко милост, не говерете и двамата едновременно!