В гората направили машина за лимонада. Първа отишла Лиса. Пуснала стотинка, излязла й чашка с лимонада. Отишъл Вълчо. Пуснал стотинка, излязла му чашка с лимонада. Отишла Меца. Пуснала стотинка, излязла й чашка с лимонада.
И така се изредили всички животни от гората. Дошъл и Ежко Бежко. Пуснал стотинка, излязла му чашка без лимонада. Той пак пуснал стотинка, но пак нямало лимонада. Ежко ритнал машината и пак пуснал стотинка, но пак нямало лимонада. Тогава таралежът разбил машината, а от там изкочило Зайко Байко и казал:
- Изчакай бе Ежко, още нямам пиш...
Двама полицай седят в една Лада край един път, и по едно време отсреща хвърчи едно БМВ.
Единият полицай излита на платното, маха с палката ама никой не спира. Той заедно с колегата му скачат в Ладичката и ги подгонват.
По време на гонидбата единия полицай вика на другия:
- Абе колега, тия как ше разберат, че ги гоним - ние нямаме ни синя лампа, ни сирена?
А другият му отговаря:
- Е са ше видиш!
Настигнали те едвам-едвам бегълците и шофьора на Полицейската лада свалил прозореца, показал си главата и започнал да вика:
- Ти-но-ни-но, ти-но-ни-но.
Другитя полицай го погледал-погледал, свалил и той прозореца, показал се и започнал да си върти главата и да вика:
- Синьо-синьо-синьо-синьо!