Мъж и жена отиват на опера. По някое време мъжът пита жената:
- Скъпа, мога ли да пусна едно гълъбче?
- Пусни, скъпи.
След малко пак:
- Скъпа, мога ли да пусна едно гълъбче?
- Пусни, скъпи.
Не след дълго се повтаря същата история. Сега обаче се обажда възмутен господин:
- Ако пуснеш още едно гълъбче, ще ти счупя гълъбарника!
Оженил се старец за млада девойка. Първата брачна нощ -
седят на леглото и мъжът пита:
- Знаеш ли, какво трябва да правим?
- Не!
- А майка ти не ти ли каза?
- Не!
- А приятелките си пита ли?
- Не!
- А по телевизията виждала ли си?
- Не!
- Ехххх и аз забравих!