Седи си едно дете (първолак) в бар и спокойно си пуши пурата, когато минава сервитьорката и го пита:
- Вашите знаят ли, че пушиш?
А то:
- А твоят мъж знае ли, че заговаряш чуждите мъже?
Отива един дядо на лекар и му казва:
- Значи, сутрин като стана, опъвам първо бабата, от там комшийката, и отивам за хляб. Там, докато чакам на опашката опъвам хлебарката.
- Браво бе, дядо! - казал лекарят.
- После, на път за вкъщи опъвам пощаджийката и комшийката от другата страна. Обядвам, пак бабата, отивам за пенсията, там чуквам касиерката, от там в поликлиниката, лекарката и сестрата, вечерям и пак бабата и си лягам.
- Мале, мале дядоооо - блещи се лекарят.
- И това от кога така?
- Ами чедо, ако може от утре - казал дядото.