Дядо се загубил в гората. Лутал се час, два, три... На четвъртия срещнал човек.
- Слава Богу,че те видях! От 4 часа съм се загубил в тая гора!
- И защо се радваш? Аз пък се загубих преди два дена!
- Знаеш ли, много обичам в топлите есенни дни да ходя из гората с пушката...
- За дивеч ли?
- Не, за гъби...Случва се да видиш гъбари и просто да им кажеш:"Ау, колко гъби сме набрали...!"