Българин, турчин, американец и африканец решили да пътуват със самолет. Излетели, но след 10мин пилота казал:
- Ще паднем трябва някой да скочи.
Тогава американеца казал:
- Дядо ми е бил мил, баща ми е бил мил и аз съм мил - и скочил.
Пилота пак се обадил трябва някой да скочи. Тогава африканеца казал:
- Дядо ми е бил щедър, баща ми е бил щедър и аз съм щедър - и скочил.
Пилота пак се обадил трябва някой да скочи. Тогава българина казал:
- Дядо ми е бил хайдутин, баща ми е бил хайдутин и аз съм хайдутин - хванал турчина и го хвърлил.
Конгрес на учените. Обсъждат любовта. Става един и казва:
- Любовта е болест, която поваля всички в леглото.
Става втори:
- Чакайте, каква е тази болест от която никой не иска да се лекува? Любовта - това е работа.
- Почакайте, каква е тази работа, когато основният орган стои? Любовта - това е процес.
- Какъв е този процес, кагато пострадали няма, а двете страни са доволни? Любовта - това е изкуство.
- Какво е това изкуство, ако всички могат да го правят? Любовта това е наука.
Тук става възрастен професор и казва:
- Ама каква е тази наука, когато студентите могат, а аз - не.