Пиян се удавил в реката.
Полицай пише: “Акт за одавяване”. Помислил, задраскал го и написал: “Акт за отдавяне”. Замислил се пак и написал: “Акт за влизане на тялото във водата и неговото неизлизане”.
Ранна утрин. Дъщерята за мляко, тъщата плете, зетят чете вестник.
- Извинявай, зетко, - казва тъщата - мога ли да те питам една работа? Ако сега дойдат тука едни турци чалмалии с ятагани и кажат: "Зетко, опъвай бабата или ти режем главата!" Ти какво ще направиш?
- Ами, бабо, кво да правя, мил ми е живота.
- Че кво чакаш тогава, турци ли да дойдат?