Жена обяснява защо се развежда трети път:
- Развеждам се пак, защото след три брака май съм още девствена! Първият ми съпруг беше акушер – гинеколог и само гледаше. Вторият беше психоаналитик и искаше само да си говорим. Третият беше анестезиолог и нищо не съм усетила! Аман от тия лекари! Сега смятам да се омъжа за адвокат и той със сигурност ще ме прекара!
Психиатър към пациента:
- Моля, легнете на кушетката, отпуснете се напълно, и ми кажете за проблемите си - ще ви помогна.
- О, докторе, Ви сте ми последната надежда! Дали ще Ви се намерят да ми дадете 200 лева заем до заплатата ми?