Паднала е гъста мъгла. Шофьор се лепва за една кола и си кара спокойно. В един момент първата кола спира, спира и той. Шофьорът на първата кола я изгасва, слиза, оглежда я, после започва да рови в багажника. Вторият шофьор губи търпение:
- Извинявайте, ще пътувате ли?
- Не, аз съм в гаража си.
Приказвали две селски клюкарки:
- Знаеш ли, Гано?
- Какво, Пено?
- Цяло село говори, че нашата съседка бие мъжа си с кол.
- О, Боже Господи, какъв срам, добре че ние не сме били
там!
- Знаеш ли, Гано?
- Какво, Пено?
- Цяло село говори, че нашата съседка пържи мишки в
тигана!
- О, Боже господи, какъв срам, добре че и ние не сме били
там!
- Знаеш ли, Гано?
- Какво, Пено?
- Цяло село говори, че ние сме най-големите клюкарки!
- О, Боже Господи, какъв срам, добре че и ние не сме били
там!