Един човек си седял в обществената тоалетна. По едно време се оказало, че няма хартия. Човекът разбърникал джобовете си, нищо не намерил, което може да се използва. Принудил се да отиде до другата кабинка да поиска хартия и казал на този, който бил в нея:
- Извинете за безпокойството, при вас има ли хартия?
- Не!
- Добре, ами някакъв вестник, хартия, нешо нямате ли, което да ми свърши работа? Каквото и да е!
- Не, нямам!
- Добре де, не може да нямате нещо за писане поне!
- А, за писане... Има!... Ето ви една химикалка!
В един самолет пътували четирима души. Президент, Професор, Студент и Старец. По едно време самолетът се развалил и пилота им казал, че има само 3 парашута. Президентът грабнал първия парашут и казал:
- Аз съм най-важен затова трябва да се спася.
И скочил. След него професорът взел втория и казал:
- Аз съм най-умен и затова трябва и аз да оцелея.
И скочил. А старецът казал на студента:
- Хайде, скачай с последния парашут ти си млад трябва да се спасиш, а аз вече съм си изживял годините.
А студентът му казал:
- Спокойно старче има два парашута, защото "умният" скочи с раницата ми!