Един японец дошъл в България. Тъй като, естествено, не знаел български, си носел разговорник и го прелиствал, докато намери необходимата дума. Влязъл в един магазин, харесал си нещо и попитал с помощта на разговорника:
- Извинете, колко струва това?
Продавачката му казала някаква безумно висока цена. Японецът прелистил разговорника и казал:
- Ебасимамата, да?
В един самолет пътували четирима души. Президент, Професор, Студент и Старец. По едно време самолетът се развалил и пилота им казал, че има само 3 парашута. Президентът грабнал първия парашут и казал:
- Аз съм най-важен затова трябва да се спася.
И скочил. След него професорът взел втория и казал:
- Аз съм най-умен и затова трябва и аз да оцелея.
И скочил. А старецът казал на студента:
- Хайде, скачай с последния парашут ти си млад трябва да се спасиш, а аз вече съм си изживял годините.
А студентът му казал:
- Спокойно старче има два парашута, защото "умният" скочи с раницата ми!