- За подобряване на храносмилането - пия бира. При отсъствие на апетит - пия бяло вино. При ниско кръвно - пия червено вино, а при високо - коняк. Ако имам ангина - пия ракия?
- А вода?
- Такава болест още не съм имал?
Дядо отива на преглед при доктора.
–Събличай се да те прегледам, дядо!
–Ама всичко ли?
-Всичко!
Съблича се дядото, а пред доктора се разкрива потресаваща гледка. По цялото тяло на дядото татуировки.
-Какво е това, бе дядо? !
-Ами много съм обикалял света и имам татуйровка с името на всеки град, който съм посетил, "Париж", "Виена", "Рим".
-Ами какво е това Ам-ам на оная ти работа?
Старецът въздъхнал тъжно:
–Като бях млад пишеше Амстердам.