Учителката задава задача на класа, да напишат за домашно нещо в рима. Иванчо написал: "Баща ми разля качето със саламура и тя му стигна чак до... коленете!"
- Но тук няма рима, Иванчо - казала учителката!
- Как да има госпожо, като саламурата беше малко и не му стигна до римата!
Трима приятели си говорят. Единият казва:
Моята жена прочете "Трите прасенца" и ми роди 3 деца.
Вторият:
Моята жена прочете "Снежанка и седемте джуджета" и ми роди седем деца.
Третият:
Пооомоооооооооооооооощ! Жена ми чете "Али Баба и четиридесетте разбойника"!!!