Иванчо отива на училище. По пътя намерил огледало паднало на земята. Вдигнал го и казал:
- Мале колко грозна снимка, и аз да бях, и аз щях да я изхвърля!
Един японец дошъл в България. Тъй като, естествено, не знаел български, си носел разговорник и го прелиствал, докато намери необходимата дума. Влязъл в един магазин, харесал си нещо и попитал с помощта на разговорника:
- Извинете, колко струва това?
Продавачката му казала някаква безумно висока цена. Японецът прелистил разговорника и казал:
- Ебасимамата, да?