Връща се малкият Иванчо от училище и баща му го посреща:
- Как мина денят?
- Ами в час по трудово, учителката както носеше един буркан с лепило се спъна, буркана се счупи и дланите й залепнаха към пода…
- И отлепихте ли я? - попитал бащата.
- Охоо, даже по-смелите по два пъти!
Животните си направили публичен дом. Компаньонки в него били кокошките. Всички животни, които били там оставали много доволни. Ето, отишъл и заекът да опита новата придобивка в гората, но минута след като влязъл, отвътре се чула страхотна врява и навсякъде летяла перушина.
Лъвът влезнал да види какво става, гледа заекът скубе една кокошка.
Лъвът:
- Зайо, не те ли е срам, те са толкова отзивчиви , всеотдайни, страстни, а ти така да се отнасяш с тях.
Заекът:
-Не ме интересува..... 10 лева съм дал....... искам я гола.