Лежат двама в болница, единият целия обинтован. Съседът му го пита:
— Какво стана?
— Карам си аз камиона, по едно време завивам в пресечката и… — И какво?
— Ами нямало пресечка…
Момченце върви по улицата и плаче. Среща го старица и го пита, защо плаче?
- Загубих мама - през сълзи отговаря.
- Трябваше да се държиш за полата й!
- Така мислех, но не стигнах полата й!