Събрал шефа на една борческа групировка подчинените си и им казал:
- Утре всички с официални дрехи, ще имаме културно мероприятие ще ви водя на "Сватбата на Фигаро".
На другия ден всички се срещнали с официални дрехи, кой помъкнал пералня, кой хладилник, кой телевизор. Идва шефът и се започва да крещи:
- Идиоти, некадърници, как може да сте толкова глупави отиваме на оперета, а не на сватба.
Всички се сконфузили, навели главите и по едно време един се обадил:
- А стига бе шефе, миналата година на "Лебедово езеро" и ти си беше взел въдицата.
Тича един гинеколог в кабинета на колегата си и ентусиазирано започва:
–Иванов, ела бързо да видиш, имам една пациентка, клитора и е като пъпеш!
–Да бе, да, ти се шегуваш!
–Честно, ела да видиш.
Отиват двамата и Иванов констатира:
-Е какво ме лъжеш, виж че е нормален, не е като пъпеш!
–Е-е-е я близни да видиш!